El Yapımı Yeşil Çay

4,60
Fiyat : $4.04(KDV Dahil)

El emeği göz nuru Yeşil Çayımız | 50g-100g

Çamlıhemşin havzasının yüksek köylerinin çay bahçelerinden el ile toplayıp, el ile işliyoruz. 2.5 yaprak olarak toplanan çayları geleneksel Çin usulünü kullanarak yeşil çay haline getiriyoruz. Binlerce yıl boyunca Çinli hekimler tarafından canlılık ve sağlıklı yaşam için doğal bir tedavi olarak önerilen Yeşil Çay, genel sağlığı desteklemeye yardımcı olan doğal antioksidan özellikleri ile bilinir.Lazika Yeşil çay çok duru, lezzetli, içimi kolay ve antioksidan açısından çok zengindir.

image title
EtkisiAntioksidan kaynağıdır, metabolizma hızlandırıcı etki gösterir
image title
TatTavada kavurma işlemi, çaya hafif kavrulmuş bir lezzet katmakta, temiz ve ferah bir yeşil çay
image title
Kafein SeviyesiYaklaşık 35mg (bir fincanda)

image title
Yeşil çayla tanışmanız için bir Lazika güzelliği

Yeşil çay, Camellia Sinensis bitkisinin, yani genel anlamda çay dediğimiz bitkinin yapraklarından, yapraklar fermente edilmeden üretilir. Bu bitki, aynı zamanda siyah ve oolong çaylarının da ham maddesidir. Camellia Sinensis'ten elde edilen tüm çaylar antioksidan kaynağıdır, ancak yeşil çay en az işlem gören çay olduğu için en fazla antioksidan yani polifenol içeren çay olarak bilinir.Bu polifenoller, yeşil çayın pek çok sağlık faydasından sorumludur. Yeşil çay, doğal yapısının korunması sayesinde, vücudu destekleyen ve birçok sağlık yararı sağlayan zengin bir antioksidan kaynağı olarak bilinir. Yeşil çayın hafif ve ferahlatıcı tadı, onu günün her saati keyifle tüketilen bir içecek yapar.

Çay nem ve kokuya karşı çok hassastır. Ağzını kapalı, nem ve direk güneş ışığından uzakta, gönlünüzün ve mutfağınızın en güzel yerinde saklayın.1 gram ile demleme yapabilir, 2 demleme yaparak 3-4 fincan çay içebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR