~ Lazika Çay Bahçesi ~

İyi çayın hikayesi çay bahçesinde, tarlada, başlıyor. 

 

Emek ile yetişen çaylar toplanıyor, taşınıyor, üretiliyor, paketleniyor ve sizlere kargolanıyor. Bu aşamaların hepsinde ise özen gerekiyor.

Lazika yüzlerce çaya emek veren, saygı duyan müstahsil ile calısıyor. Kendi bahçemizde ise yapmaya çalıştığımız şey “ iyi yaprak, iyi çay” felsefesinin yaygınlaşması.

Bahçelerimizin örnek bahçeler olması için, nasıl iyi çay toplanacağını göstermek için çalışıyoruz. Çünkü iyilik bulaşıcı. Çay bahçelerimizde ki iyi tarım uygulamalarını gören çay mustahsillerini çayı daha iyi şekilde toplamaları için ikna etmemiz çok daha kolay oluyor.

Bu sayede Türk çayı iyileşiyor. Gelişiyor.  Bunu görmek bize çok keyif veriyor.

Artisan yeşil çay ve yaprak siyah çay üretimimizi de burda, Bahçemizde yerleşik atolyemizde yapıyoruz. Taze taze üretiyoruz. Çayın, yaprağın gereksiz bir şekilde yol almasını, nakledilmesini engelliyoruz.

Yolunuz düşerse bekliyoruz. Çayın  tarladan sizlere gelene kadar ki emek dolu hikayesini yaşayabilirsiniz. Sizi bahçeye sokarız. 2.5 yaprak ile el ile çay toplatırız. Çay makası ile nasıl sadece üstten çay toplanır öğretiriz. Hatta iyi çay demlemenin sırlarını paylaşırız.

 

Bekliyoruz.

title
title
title

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR