Lazika Blog

Lazika'dan Sağlıklı Öneriler
GERİ DÖN Peki neden Hisli Harman? Peki neden Hisli Harman?

Peki neden Hisli Harman?

Gözü Pek!  Yada Sekine. Veya Maşuka. Lazika acaba ne düşündü bu çayı yaparken? Sevgili okurlar, çay severler, Lazika dostları, buraya yanlışlıkla tıklayanlar…

Bir sürü ilginç isimli çaylarla çıktık yeniden karşınıza. Bizi tanıyorsanız, öylesine verilmiş isimler olmadıklarını tahmin edersiniz. Bu çayların altında yatan mantık; Hisler! Bir şeyleri kolaylaştırmak veya en azından daha zor olmasını engellemek için, doğru anda doğru duyguyu hissedebilmemiz büyük önem taşır.

Örneğin; garanti belgesi olmayan bir işi yaparken cesarete, yanımızda devamlı olarak bizi onaylayan insanlar yokken kararlılığa, sürekli çiçeklerle ve çikolatalarla şımartılmıyorken biricik hissetmeye, keyif almadığımız bir görevi yaparken sebata, kendimizi ispat etmeye çalışırken sükunete, alışkanlıklarımızın girdabından çıkarken heyecana ihtiyacımız vardır.

En sade, en bilindik duyguları bitkilerin kimyasal formülleriyle harekete geçiren çaylar derleyerek sizin için çantanızda taşıyabileceğiniz bir “Acil Durumda Demleyiniz Kiti” çıkarttık. Bizim planlamadığımız farklı hisler de uyandırabilir sizlerde. Tıpkı bir parfümün herkeste başka bir his uyandırması gibi. Bu seri ile bitkilerin gizemli dünyasına derinden dalmış durumdayız.

Şunu unutmamalıyız ki; başarılı insanlar, duygularını çok iyi yönetebilen insanlardır.

Bu seride kullandığımız bitkilerin bazıları alışılmışın dışında ve tedarik edilmesi bile ayrı bir uğraş gerektiriyor. Hatta Türkiye’de sallama bitki çaylarında ilk kez kullanan firma biz de olduk bazılarında. Her bir çayda bunların detaylarından bahsedeceğiz.

Rana@Lazika