Lazika Blog

Lazika'dan Sağlıklı Öneriler
GERİ DÖN İşte LeeMon Kafe! İşte LeeMon Kafe!

İşte LeeMon Kafe!

"Bir Çay Alabilir Miyim?" konseptli blog serimize sizlerin ilgisi ile başlamaktan mutluluk duyuyoruz! Hikayesi olan işletmeleri ele alacağımız yazılarımızda, bize ilham olabilecek pek çok fikir ve düşünce tarzı ile karşılaşacağız.

Bu mekanları seçerken göz önünde bulunduracağımız en önemli etken; sizce ne olabilir?


Çay olması mı? Simit olması mı? Aa, dur dur yeşil çay mı? Evet belki önemli fakat asıl noktamız bunlar değil.

İşini seven insanlar!

İşini seven insan ne yapsa güzel yapar. Bir bardak su verse; içimine doyum olmaz. İşini seven insan neye dokunsa; ona, güzellik katar.

Bağdat Caddesi'nde alışverişimizi yaparken; çay içerek soluklanabileceğimiz yepyeni bir yer! Aynı zamanda büyük çoğunluğu organik sertifikalı ürünlerin ve de kendini ispat etmiş, kullanıcı referansı yüksek lokal ürünlerin satışını yapan 'Yeni Nesil Bir Bakkal'.

Bakkalın önünde bulunan dört masa; kahvaltı, tost, omlet, kek ve tatlı gibi çeşitli ikramlarla LeeMon misafirlerinin hizmetinde. Belki havalı kahveler yok ama en özelinden çay, kahve ve limonata bulabilirsiniz.  Keşfetmeye LeeMon Kafe'den başlıyoruz. (Hatta LeeMon Bakkal Organik)  Bizim için oldukça kıymetli. Çünkü Oya Ertekin ve LeeMon ekibi işlerini gerçekten severek yapıyorlar ve yaptıkları işlere güzellik katıyorlar. İsterdik ki her semtte her sokakta her köşebaşında bir tane LeeMon olsun. Toprağın, havanın, suyun ; özetle Dünya'nın tükenmekte olduğu çağımızda #azyeözye ve #başkaDÜNYAyok mottolarını benimseyen ve buna uygun olarak hareket etmeye çalışan LeeMon değerleri, dürüstlük temel değeri üzerine kurulu.

Tüketiciye, tüketici bedenine ve doğaya saygılı LeeMon; etik değerleri yüksek olan tedarikçileri ve üreticileri bulma, onlara ulaşma gayreti içerisinde.Klasikleşmiş, kökleşmiş aile yadigarı tarifleri yeniden dizayn etmek LeeMon işi!  Bu tariflerdeki malzemeleri değiştirmek ve güzel sonuçlar almak epey uğraştırıcı. LeeMon'un kahramanı Oya Ertekin, rafine şeker ve beyaz un yerine kullanılabilecek alternatif malzemelerle tariflerini geliştiriyor ve müşterilerine sağlıklı ve fit lezzetleri sunuyor.