El Emeği Göz Nuru Yeşil Çay

El emeği göz nuru Yeşil Çayımız.

Tarlalardan teker teker toplanan iki buçuk yaprak çaylar, özenle taşımalar, saatlerce elle kavurmak, hepsi küçük bir iyilik için, unutmayacağınız bir güzellik için.

Çayımız ruhunuza ve bedeninize iyi gelecek.

₺50,00 KDV Dahil
fincan

Makine değmez bu çaya

  • Bir zamanlar ninelerimiz yapardı. Sonra unutuldu gitti. Ta ki Lazika yapana kadar. Bu bizim el emeği göz nurumuz. Tarlalardan teker teker toplanan iki buçuk yaprak çaylar, özenle taşımalar, saatlerce elle kavurmak, hepsi küçük bir iyilik için, unutmayacağınız bir güzellik için. Bu bizim sevgimiz.
  • Makine değmez bu çaya. Yüksek ısılı fırınlar, kamyonlarda taşımalar yok. Her şey elle yapılır. Yoğun bir emek, özverili çalışma, özenli bir üretim süreci gerektirir. Biz yaptık işte. Deliler gibi çalışarak yaptık.
  • Tadı bildiğiniz yeşil çaylara benzemez. İçimi hafiftir. Doyumsuz bir tadı vardır. Kokusu, görünümü sizi bu çayın tiryakisi yapar. Sağlık açısından söylenecek o kadar çok şey var ki, söylemek bize düşmez. İçin ya, için güzelleşin, için iyi olun.
fincan

İyi bir dem için

  • Bir demliğe bir iki gram kadar atın. İki dakika bekleyin. 2.5 yaprak nasıl kendini gösteriyor keyifle izleyin. Sonrasında afiyetle için. Lazika yeşil çayı iki kere demleyilirsiniz. İkinci demde de tadından ve aromasından hiç bir şey kaybetmeyecektir. Çünkü 2.5 yaprak mayıs sürgününden üretilir Lazika Yeşil Çay.
  • Kokusuz, nemsiz ortamda saklayın. Paketi açtıktan sonra yeniden kapatın. Sakın nem aldırmayın. Koku da aldırmayın. Çok içiyorsun diyene de aldırmayın. Hadi afiyet olsun.

YORUM YAP

MÜŞTERİ YORUMLARI

Harika (2020-10-30 11:56:05)
Lazika yeşil çayı bu yıl karadeniz’e gittiğimde ilk defa aldım inanın bayıldım defalarca internetten sipariş ediyorum gerçekten bildiğimiz yeşil çayları hiç benzemiyor emeği geçenlere teşekkür ederim harika bir çay
Zübeyde akça
Teşekkür ederiz! (2020-10-30 22:07:03)
Biz de aynı şekilde sizden sipariş aldığımızda aynı güzel duyguları paylaşıyoruz. Daima sizler için çalışmaya devam edeceğiz. Teşekkür eder, iyi günler dileriz. Afiyet olsun.
Lazika Ekibi
2.5 yaprakta tek geçerim (2020-12-01 22:15:55)
Eczacıyım. Fakültede farmakognozi dersinde Camellia sinensis anlatıldığında hocamız özellikle 2.5 yapraktan bahsetmişti. Yıllarca bunu sordum; Piyasada sadece 2.5 yaprak çay var mı diye? Sonunda sizi Izmir'deki çay festivalinde tanıdım. Bence Türkiye'de kesinlikle bir numarasınız.
Doğan SÖĞÜT
çok sevindik (2020-12-07 17:37:09)
Çok teşekkür ederiz. İyi çay iyi yapraktan oluyor. Bunu unutmadan yolumuza devam edeceğiz
Elif