Lazika Blog

Lazika'dan Sağlıklı Öneriler
GERİ DÖN Peki neden Sağlık Küpü Peki neden Sağlık Küpü

Peki neden Sağlık Küpü

Peki neden sağlık küpü?

 

Çayın da insan gibi yapay olanı hiç çekilmiyor. Dünyamızın en güzel, saf ve doğal nimetlerinden olan çaya hakikaten böyle bakıyoruz. Yeşil çayı bir sürü zahmet çekip el ile topladıktan, yine binbir emek ile gözümüzün nuru gibi işledikten sonra içerisine sentetik bir şeyler katmak içimizden gelmiyor.

 

Yeşil çayın lezzeti damağınızda esip gürlerken, antioksidanın dibine vurmuş polifenoller  serbest radikalleri tarumar ederken başka bir şeye gerek var mı?

Böylesine bir doğa mucizesini  sırf kutuyu açtığınızda esintili bir koku gelsin burnunuza diye kirletmek, içerisine sentetik aroma koymak istemiyoruz. Çünkü siz de biz de biliyoruz ki o koku çaydan gelmiyor. Sizi koku ile kandırmak için sonradan ekleniyor. O zaman ne gerek var bir birimizi kandırmaya!

 

İşte Sağlık Küpleri tam olarak bu. En lezzetlisinden yeşil çay, en lezzetlisinden bitki ve çiçeklerle harmanlanıp size doğa dostu poşetler içinde sunuluyor. Bir Finike Portakalı kabuğu kurusu kadar portakal kokuyor. Yasemin çiçeği Kurusunun gücü ölçüsünde yasemin tadıyor.

Ne fazla, ne az. Doğada olduğu gibi.

 

O kadar da güçlü, o kadar da bereketli  ki. Hayatta doğal olan her şey gibi. Bir poşet çay ile kocaman bir demlikte 5-6 fincan çay içebilir, hatta iki demleme yapabilirsiniz. Bunun nedeni ne biliyor musunuz?

 

Iyi yaprak, iyi çay!

 

Sadece iyi yaprağa ve onu işleyecek emek verecek çalışkan insanlara ihtiyacınız var.


Bu arada kullandığımız  poşetin de  şeker kamışı bazlı doğada çözünebilir bir materyal olduğunu belirtmemiz lazım. Poşet çayların hayatın akış hızına daha uyum gösterdiği, kullanım kolaylığı getirdiği açık bir gerçek. Ancak bu kolaylığın sağlığımıza, çaydan aldığımız lezzete ve çevreye bir maliyeti olmaması gerek. Lazika olarak amacımız işte tam olarak bu. Hayatın getirdiği dur diyemediğimiz şeyleri mümkün olduğunca doğal ve faydalı hale getirmek.


Sağlık küpleri size ve sevdiklerinize iyi gelsin. Yeşil çayı sevdirsin, hayatı sevdirsin, enerji ve mutluluk versin size.