Lazika Blog

Lazika'dan Sağlıklı Öneriler
GERİ DÖN ÇAY SEVERLER İÇİN 10 EŞSİZ HEDİYE ÖNERİSİ   ÇAY SEVERLER İÇİN 10 EŞSİZ HEDİYE ÖNERİSİ

ÇAY SEVERLER İÇİN 10 EŞSİZ HEDİYE ÖNERİSİ

ÇAY SEVERLER İÇİN 10 EŞSİZ HEDİYE ÖNERİSİ

 

Özel günlerde hediye sıkıntısı mı yaşıyorsunuz? Ya da artık o kadar çok hediye aldınız ki biraz farklı olmak mı istiyorsunuz? Tam aradığınız blog konusuyla sizlerleyim. Ama tabi karşınızdaki bir çay aşığı ise...

 

Çay seven insan samimidir, içtendir. Ona da samimi ve içten hediyeler almak gerekir. Eminim çoğu hediyeye ne gerek var gel birlikte çay içelim bile der, ama buna kanmayın. Siz eliniz bomboş gidersiniz. Çayınızı demler, ama bir ton da laf yersiniz aman diyeyim. Hediye mühim. Çok pahalı şeylerden bahsetmiyorum efendim. Olay düşünmüş olmak.

 

1. Kutu Kutu Pense

 

 

İlk önerimizle başlayalım. Kutu. Son zamanların en kurtarıcı hediyelerinden biri olabilir. Bir sürü konsept kutular var, seçiyorsunuz ve yolluyorsunuz. İşlem tamam. Ama o kutunun içeriği de önemli değil mi, tabi önemli. Çay aşığı birine Lazika içeren kutu yollamaktan bahsediyorum. Hem de yanında çok güzel çay bardakları varsa... Tabii ki link bırakıyorum, aman kaydırmayın, tıklamanız yeterli. ‘’ebrulikutu’

 

2. Mum

 

Çay varsa sohbet, sohbet varsa huzur vardır. Akşamüstü çay sohbetlerinize gidecek ve aynı zamanda ambiyansı değiştirecek bir hediye, MUM...

Siz çayınızı yudumlarken, bir yandan yanıp kendini kavuran, bir yandan yanarken müthiş kokular yayarak sizleri mest eden güzel bir ürün hediye için müthiş bir tavsiye değil de nedir?

(Öneri: Yeşil çay ve yasemin kokusunun birleştiği mumlar kesinlikle listenizde olsun.)

 

3. Okumalık Kitap

 

Kitap herkese alınabilecek en güzel hediyelerden biridir. Sevdiğin bir kitabı armağan ettiğin zaman karşı taraftan heyecanla kitabı bitirip yorumlarını almayı bekleriz hepimiz. Bu hediyeyi daha da anlamlı hala getirmeye çalışırsak, kendi okuduğunuz ve üstünde notlar aldığınız bir kitabı hediye etmek güzel bir fikir olabilir.

 

 

4. Tak Takıştır Takıları

 

 

Takı almak artık böyle hediye bulamamışsın da son çare kalmış onu almışsın gibi oluyor. Ama bizim önerimizle karşınızdakini hem sevindirecek hem de güldürecek bir takı almanız çok olası. Çay çok seviyorum, her yerde çay içiyorum diyen biri için yanından hiç ayıramayacağı fincanlı kolyeye bir göz atmasını isterim.

 

5. Çay Özlü Cilt Bakım Ürünleri

 

Çayın faydalarını biz defalarca anlattık siz de her defasında keyifle okudunuz. (Yani umarım öyledir.) Örneğin yeşil çay her derde deva derken ciddiydik. Bu tarz ürünler, yeşil çayı çok seviyorum, içmek yetmiyor, hissetmem lazım diyenler için alınabilecek hediyeler arasında kesinlikle olmalı.

 

6. Porselen Çaydanlık

 

Ah nerde o eski çaydanlıklar dedirten bir hediye. Porselen ile demlenen çay, sosyetiktir.  Hediyeyi alan kişi, 5 çaylarında kendini pamuk prenses gibi hissedebilir. (Ya da prens.) O kişinin kol kası dikkate alınmalıdır. Çünkü porselen demlik ağır mı ağır, çayı da bir o kadar güzeldir.

 

7. Çay Var İçersen Ben Var Seversen Yazılı Tablo

 

Yol var gidersen... Gitmeyin, kimse gitmesin, sevenler kavuşsun. Herkes çay demlesin, çay içsin. Bizi çay demlemek kurtaracak. Tabloyu, benim gibi bu duyguları yaşayan birine hediye etseniz, çaydanlığın hemen yanına ya da belki de evin kapısına bile asabileceği bir hediye olur.

 

8. Dökme Demir Çay Altlığı

 

Daha neler! Misafirler geldi, bitki çayımızı demledik ve salona geldik. Masanın ortasına dökme demir çay altlığını koyuyorsun, tabi o sırada misafirler bir şok oluyor. Üstüne de demliği koyduk mu havamızdan geçilmez. Aynı zamanda sadece demlik değil, sıcak olan her şeye altlık olarak kullanılabileceğinden fonksiyonel ve bir o kadar da havalı bir hediye.

 

9. Şekilli Şukullu Kupa

 

Mugs Tasse avec Emplacement pour 1 Biscuit Inscription I Love Biscuits:  Amazon.fr: Cuisine & Maison

 

Kupa dedik de düz bir kupa demedik tabii. Son zamanlarda üstünde yazılı kupalar aşırı popüler oldu. Benim önerim şu altına bisküvi koyabildiğin kupalar var ya işte o gerçekten çay-bisküvi ikilisine aşık insanlar için tasarlanmış.

 

10. Tatlı mı Tatlı Çay Süzgeçleri

 

Fred Big Brew Elephant Tea Infuser - (PACK OF 2) | eBay

 

Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz. Bir insan çay süzgecini yemek ister mi? Ben şu an istiyorum, çok istiyorum. Keşke benim olsan... Çay içmeyi daha keyifli bir hale getiren bir hediye.

 

Siz çay severlerin kendine, sizi sevenlerin de size alması için hazırladığımız hediye önerisi listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Buradan yazımı okuyan arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Olur da bir gün bana hediye almak istersiniz bu listeyi kaybetmeyiniz canlarım.

 zeynep.akkaya@lazika