Lazika Blog

Lazika'dan Sağlıklı Öneriler
GERİ DÖN Cana can katan şeyler no:1 Cana can katan şeyler no:1

Cana can katan şeyler no:1

Bazen bir şeye çok fazla odaklandığımızda; veya hayat bizi yorduğunda kendimizi tazelemek için  yüzümüze su çarpma veya açık havaya çıkma isteği duyarız. ( Bazıları kendine çimdik bile atabilir)

 

Bu bir bitki çayı ile de mümkün. Oran olarak   %60-70 miktarda quercetin içeren avokado yaprakları ve c vitamini açısından zengin olan hibiskus ve kuşburnu içeren bir çay ile de bu tazelenme hissini yaşanabilir.

 

Yeşil çay ile avokadonun yaşlanma karşıtı etkisi, onları harika birer tazeleyici yapıyor. Antioksidan bakımından zengin olan Canfeza’da aynı zamanda ciğerleri tedavi eden mersin bitkisi yer alıyor.

 

Canfeza’yı demleyip dolapta soğuttuktan sonra ya da sıcak olarak tüketebilirsiniz.

Duyular ile duygulara hükmetmeye çalışmak mümkün olabilir mi sorusunun cevabını uzun bir zamandır araştırıyorduk.

İyi bir haberimiz var!

Birbirinden farklı bitki türlerinin yaydıkları çeşitli titreşimleri kullanarak, spesifik duygular üzerindeki kontrolü sağlamaya çalışmanın; yoksun olduğumuz duyguları geri getirmenin, fazla dozlarda hissettiğimiz duyguları ise nötralize etmeye çalışmanın, anlık olarak ihtiyaç duyulan duyguyu çağırmanın bitkiler ile mümkün olduğunu keşfettik.

 

Canfeza, “gönüle ferahlık veren” demek.

Yaşam alanımızı düzenledikten sonra gelen ferahlık hissinin, alışverişe çıkıp yeni bir şeyler almanın verdiği o yenilik hissinin, uzun zamandır ihmal ettiğimiz bedenimizi bakıma sokmanın verdiği o mükemmel hissin bir adı olsaydı.

Canfeza olabilirdi.